Pękające zęby

Pękające zęby, są przyczynom nie tylko niewłaściwego odżywiania, ale także problemami związanymi ze szkliwem zębów. Uszkodzenie samego szkliwa zębów wynika z różnic temperatur, np. pijąc ciepłą czy zimną herbatę odczuwamy ból zębów i przy tym nasze szkliwo poddane zostaje uszkodzeniu. Ludzie, którzy mieszkają w okolicach bieguna polarnego mają najwięcej popękanych zębów, temperatura w tych okolicach spada nawet do 60 stopni na minusie.

 

Pękają nie tylko przednie zęby, ale i tylne, objawia się małymi zarysowaniami na szkliwie zęba. Warto też wiedzieć, że przy pękających zębach występuje także ból. Szybka wizyta u dentysty, na pewno pomoże przy takich problemach. Warto przez całe życie dbać o swoje zęby bo higiena jamy ustnej jest najważniejsza, to właśnie jej brak powoduje, że co druga osoba ma problemy z zębami. Pęknięcia w szkliwie zębów nie są bardzo groźne, ale warto wiedzieć jak się przed tym bronić. Wystarczy zębom, czyli szkliwie regularnie dostarczać fluor, wiele past do zębów i płukanek zawiera ten pierwiastek.
Przyczyną pękających zębów mogą być także złe nawyki żywieniowe, wady zgryzu, obgryzanie paznokci, ołówków itp. Trzeba pamiętać, że jeżeli nie będziemy dbali o jamę ustną, to i nasze szkliwo będzie podatne na bakterie i inne choroby przyzębia.