Mycie zębów

Mycie zębów jest bardzo ważnym elementem w naszym życiu. Chcąc mieć zadbane zęby mycie zębów powinno się stać swego rodzaju rytuałem w naszym życiu. Powinniśmy dobrać odpowiednią szczoteczką do zębów oraz pastę po konsultacji z naszym stomatologiem. Każdy z Nas ma więcej lub mniej wrażliwe dziąsła i dlatego dobór odpowiedniej szczoteczki jest taki ważny. Dodatkowo uczenie dzieci mycia od małego zębów sprawia, że jest to ich codzienny nawyk. W późniejszym czasie dbanie o zęby jest rzeczą normalną i wykonywaną każdego dnia.

 

Dobra higiena jamy ustnej powoduje, że chronimy siebie i swoich bliskich przed próchnicą i innymi chorobami jamy ustnej.
Myć zęby potrafi każdy, ale warto znać kilka trików, które pozwolą Wam nie tylko myć zęby, ale również policzki i język. Dzięki takim działaniom można śmiało powiedzieć, że próchnica i choroby przyzębia nas nie dotyczą. Warto nie tylko używać szczoteczek z miękkim włosiem, ale także nici dentystycznych, które pomogą usunąć resztki pokarmów z trudno dostępnych miejsc.
Najlepsza higiena jamy ustnej, to taka, która będzie wykonywana po każdym posiłku, ale nie zawsze jest to możliwe, dlatego, też żucie gumy bez cukru powinno rozwiać problemu z powstawaniem nieświeżego oddechu.
Pamiętajcie mycie zębów rano i wieczorem to już pierwsze kroki do sukcesu, zdrowe zęby, to piękny uśmiech na twarzy zarówno dziecka jak i samego rodzica.